Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının gizli tanığı, ev hapsinden ambulansla kaçmış

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında ‘gizli tanık’ olduğu belirtilen Serdar Sertçelik’in yurt dışına nasıl kaçtığıyla ilgili tartışmalar devam ediyor.

Sözcü’den Saygı Öztürk, ev hapsindeyken yurt dışına kaçan Sertçelik’in kaçırılma planıyla ilgili şunları paylaştı:

“Çete içinde yer alan sıradan kişiler bile tutuklanırken, çetenin ikinci adamı olduğu öne sürülen Sertçelik’in tutuklanmaması, elektronik kelepçe takılıp ev hapsine çarptırılması, örgüt içinde bu kişinin gizli tanık olduğu şüphesini yarattı. Ev hapsinde olmasına rağmen defalarca evden ayrıldığı saptanan Serdar Sertçelik, 20 Kasım’da gece bir kız arkadaşıyla çorbacıya gittiği, evden ayrılmasına rağmen kelepçenin sinyal vermemesi de dikkat çekti.

Serdar Sertçelik’in 27 Kasım’da kaçırılması planlandı. Çorbacıda bulunduğu sırada ayağından vurulan ve bu yüzden bacağı alçıya alınan Sertçelik’e, sanki hastaneye götürülüyormuş süsü vermek için önce ambulans ayarlandı. Elektronik kelepçe evden 100 metre uzaklaşınca sinyal vereceği bilindiği için çıkarıldı. Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik bölümünün uyarısı üzerine eve giden karakolda görevli polis, Sertçelik’in evde olmadığını belirledi ve durum Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bildirdi.”

YAZININ TAMAMI

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir